Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Sanat ve Spor

Profesyonel Etkinlikler

Hazırladığımız etkinliklerle uluslararası kabul görmüş sanatçıların yanı sıra gelecek vaat eden genç yeteneklerin de yanında olmayı umuyoruz.

Yaşar Kemal Uğur Dündar, Nedim Gürsel, Adalet Ağaoğlu, Ataol Behramoğlu, Doğan Hızlan, Zülfü Livaneli, Pınar Kür, Hıfzı Topuz, Devrim Erbil, Bedri Baykam, İbrahim Ciftcioglu Mehmet Kavukçu, Devabil Kara Aslantürk Yılmaz, Diana Page, Justin Eccles Jean-David Morvan, Herr Seele, Joicy Koothur, Romann Ramshorn, Ludovic Debeurme, İdil Biret, Hüsnü Şenlendirici, Aziz ve Yansımalar, Şenol Filiz, İstanbul Barok, Kolektif İstanbul, Jef Giansily Quartet, François Audrain, Boğaziçi Caz Korosu, Kadir Memiş, Candaş Baş, Cemil İpekçi, Filiz Akın, Cem Hakko

...Geçtiğimiz yıllarda Sainte Pulchérie Lisesi’ne varlıklarıyla onur veren sanatçı, tasarımcı ve entelektüellerimizden yalnızca birkaçı.


 • Sahne Pulchérie’nin Programı

  Sahne Pulchérie oyun programını sunar. Bu sayfa düzenli olarak güncellenmektedir. Sizleri sayfamızı düzenli olarak ziyaret etmeye bekliyoruz. 2019-2020 Ocak 3 Ocak Cuma, 20.30: "Hipokrat" - Film Gösterimi 10 Ocak Cuma, 20.30: "Kim Var Orada? Muhsin (...)
 • İFSAK Kısa Film Festivali

  Sahne Pulchérie 28 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında 26. İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali’ni ağırlıyor. Etkinlik ücretsizdir. Bu yıl 25 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan 26. İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali’nin son 3 günü Sahne Pulchérie (...)
 • Beyaz Perdede Tiyatro: Scapin’in Dolapları

  Bu sezon La Comédie Française tarafından sahnelenmeye devam eden Denis Podalydès’in yönettiği Molière’in "Scapin’in Dolapları" oyununun profesyonel kaydı, Pathé Live, Institut français Türkiye ve Kirpi Tiyatro işbirliğiyle 15 Şubat Cumartesi akşamı saat (...)
 • Film Gösterimi : Dilili Paris’te

  Michel Ocelot’nun yönettiği 2018 yapımı "Dilili Paris’te" animasyon filmi, Institut français Türkiye işbirliğiyle 8 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.30’da Türkçe alt yazılı olarak Sahne Pulchérie’de gösterilecektir. Etkinlik ücretsizdir. Yönetmen: Michel Ocelot (...)
 • Film Gösterimi: Hipokrat

  Thomas Lilti’nin yönettiği ve prömiyerini 2014 Cannes Film Festivali’nde yapan "Hipokrat" filmi, 3 Ocak Cuma akşamı saat 20.30’da Institut Français Türkiye işbirliğiyle Türkçe alt yazılı olarak Sahne Pulchérie’de gösterilecektir. Etkinlik ücretsizdir. (...)
 • Beyaz Perdede Tiyatro : Bit Yeniği

  Bu sezon La Comédie Française tarafından sahnelenmeye başlanan Feydeau’nun "Bit Yeniği" oyununun profesyonel kaydı, Pathé Live, Institut Français Türkiye ve Kirpi Tiyatro işbirliğiyle 17 Ocak Cuma akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie ekranında. Oyun Türkçe (...)
 • Tiyatro: Kim Var Orada? Muhsin Bey’in Son Hamleti

  BGST Tiyatro’nun sahnelediği "Kim Var Orada? Muhsin Bey’in Son Hamlet’i" oyunu, 10 Ocak Cuma akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de seyirci ile buluşuyor. Oyun İngilizce üst yazılıdır. Muhsin Ertuğrul. Rejisör, oyuncu, yönetici ve yapımcı. "Yarın kıyamet (...)
 • Beyaz Perdede Tiyatro: Cyrano de Bergerac

  Bu sezon La Comédie Française tarafından sahnelenmeye devam eden Denis Podalydès’in yönettiği Edmond Rostand’ın "Cyrano de Bergerac" oyununun profesyonel kaydı, Pathé Live, Institut Français Türkiye ve Kirpi Tiyatro işbirliğiyle 13 Aralık Cuma akşamı saat (...)
 • Beyaz Perdede Tiyatro: Romeo ve Juliet

  Bu sezon La Comédie Française tarafından sahnelenmeye devam eden Eric Ruf’ün yönettiği Shakespeare’in "Romeo ve Juliet" oyununun profesyonel kaydı, Pathé Live, Institut Français Türkiye ve Kirpi Tiyatro işbirliğiyle 29 Kasım Cuma akşamı saat 20.30’da Sahne (...)
 • Konser : İstanbul Kâinat Radyosu

  Sainte Pulchérie Lisesi, her ayın ilk Salı günü, sahnesinde bir dizi konsere ev sahipliği yapmaktadır. 10 Aralık tarihinde, İstanbul Kâinat Radyosu sahnemize konuk olacak. Doğu ve Batı arasında dünya müziklerinden ezgilerle müzikal bir seyahate davet... (...)
 • Tiyatro: Kel Şarkıcı

  ArtNiyet’in sahnelediği "Kel Şarkıcı" oyunu 30 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de seyirci ile buluşuyor. Oyun Fransızca üst yazılıdır. Kel Şarkıcı oyunu absürt tiyatronun en önemli yazarı Eugène Ionesco tarafından 1950’de yazılıp 1957’de (...)
 • Tiyatro: Tehlikeli Oyunlar

  Seyyar Sahne’nin çok beğenilen oyunu "Tehlikeli Oyunlar" 18 Ocak Cumartesi akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de İngilizce üst yazılı olarak sahnelenecektir. Son bir kaç yıldır hatırat ("Ben, Pierre Rivière..." - 2006), kutsal metin (Eski Ahit - "Vaiz" - (...)
 • Konser : "İSTANBUL’DAN"

  Sainte Pulchérie Konserlerinin Kasım ayı konuğu İSTANBUL’DAN. Caz, folk ve rock müzik unsurlarıyla donatılmış doğaçlamalar ile İSTANBUL’DAN Anadolu’ya uzanan muhteşem bir yolculuk konseri! 12 Kasım 2019 Salı saat 20:30’da. İSTANBUL’DAN grubuyla Asena Akan, (...)
 • Tiyatro: Kapıların Dışında

  Yolcu Tiyatro’nun sahnelediği "Kapıların Dışında" oyunu 22 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de seyirci ile buluşuyor. Oyun Fransızca üst yazılıdır. Yolcu Tiyatro, tiyatro tarihinin en güçlü savaş karşıtı oyunlarından biri olan, Wolfgang (...)
 • Tiyatro: Kürklü Venüs

  Yolcu Tiyatro’nun sahnelediği "Kürklü Venüs", 21 Şubat Cuma akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de. Oyun İngilizce üst yazılıdır. "Siz ve ben ruhu keşfe çıkan iki maceraperestiz, insan doğasının sınırlarını genişletiyoruz." Sacher Masoch’un "Kürklü Venüs" adlı (...)
 • Tiyatro: Artık Bir Davan Var

  BGST Tiyatro’nun sahnelediği "Artık Bir Davan Var" oyunu, 7 Şubat Cuma akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de seyirci ile buluşuyor. Oyun İngilizce üst yazılıdır. "Artık Bir Davan Var" adaletin sarsıldığı, yasaların keyfi kararlara imkân tanıdığı bilinmeyen (...)
 • Tiyatro: Zabel

  BGST Tiyatro’nun sahnelediği "Zabel" oyunu, 14 Şubat Cuma akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de seyirci ile buluşuyor. Oyun İngilizce üst yazılıdır. Zabel Yesayan... 1878-1943? Doğum yeri Üsküdar. Ölüm yeri meçhul. Yazar, mücadeleperest, sürgün... (...)
 • Genco Erkal Sainte Pulchérie Lisesi’nde

  DOLU Sainte Pulchérie Lisesi geçen seneden bu yana her ayın ilk salı akşamı konserlere sahne oluyor. Bu seneki konser programı 8 Ekim Salı saat 20:30’ta Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği ve Tülay Günal ile birlikte canlandırdığı "Nazım ve Brecht Güneşin (...)
 • Arşiv

  Bu bölümde:

Aynı Bölümde

Kulüpler

Okul İçi Etkinlikler

Okul içi gösteri programlarını kültürel, sanatsal ve edebi etkinliklerle zenginleştiren Sainte Pulchérie Lisesi, gençleri yeni ufuklara açılmaya teşvik (...)

Salonlarımız

Sainte Pulchérie Lisesi sanata ve yaratıcılığa yönelik profesyonel mekânlara sahiptir : Ekim 2009’da açılmış olan sanat galerisi, Od’A-Ouvroir d’Art (...)

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet