Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Sanat ve Spor

Kulüpler

 • Fransızca MUN Kulübü

  Sorumlu Öğretmen: Emilie VIAU GAUDIN, Elise KOLB Tanım: Model Birleşmiş Milletler (MUN), BM konferanslarının lise öğrencileri tarafından öğrenciler için düzenlenenen bir simülasyonudur. Model Birleşmiş Milletler çerçevesinde, öğrenciler temsil ettikleri (...)
 • Felsefe Atölyesi Kulübü

  Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’ni farklı kılan özelliklerinden biri de okulun felsefe eğitimine verdiği önemdir. Öğretmen : Nimet KÜÇÜK Tanımlama İlk Felsefe Kahvesi, 1992’de Paris’te Marc Sautet ve arkadaşlarının öncülüğünde Bastille Meydanı’ndaki Café des (...)
 • Milföy Dergisi Kulübü

  Öğretmen: Minâ AKCEN Tanım Okumanın, araştırmanın, gözlemlemenin, yazmanın ve yazdıklarını paylaşmanın keyfi! İşte bu kısa tanım, 16 yıldır yeni baskılarıyla hep karşımızda ve yanımızda olan Milföy dergimiz için... "Okumak, engin bir denizde sonsuzluğa doğru (...)
 • İngilizce Drama Kulübü

  Öğretmenler : Julian BAILLARGUES, Yonca AKYÜREK Tanım Sainte Pulchérie öğrencileri Fransızca kadar İngilizcede de yetkindir. İngilizce Tiyatro Kulübü, hem tiyatroya hem İngilizceye ilgi duyan ve bir oyunun oluşum sürecinde yer almak isteyen öğrencilerden (...)
 • İngilizce MUN Kulübü

  Sorumlu eğitmenler: Betül GÖRGÜLÜ, Sema TOPAK Tanım Model Birleşmiş Milletler (MUN), insan haklarınının gelişimini teşvik etmeyi amaçlayan Birleşmiş Milletler Örgütü konferanslarının simülasyonu niteliğindedir. Model Birleşmiş Milletler çerçevesinde, (...)
 • Tasarım Kulübü

  Öğretmen : Filiz VELA Tanım Tasarım atölyesi öğrencilerimizin kelimelerle değil, nesneler aracılığıyla hikâyeler yarattığı bir kulüptür. Bu atölye, estetik bakış ve el becerisi istemektedir. Hedef kitlemiz; sadece yetenekli öğrenciler değildir. Atölyemiz, (...)
 • TEDx Kulübü

  Sorumlu Öğrenci: Hakan URGANCIOĞLU, Nur ERTUĞ Tanım: TED paylaşmaya değer fikirleri dünyaya duyurmak amacıyla kurulmuş bir organizasyondur. TEDx ise bu organizasyona dahil olmadan, toplumda kendi fikirlerini yaymayı amaçlayan insanların düzenlediği (...)
 • Türkçe Tiyatro Kulübü

  Öğretmen: Ezgi DÜZENLİ Tanım Sahneyle, izleyiciyle ama her şeyden önce kendinizle yüzleşeceğiniz, tiyatroyu hem teorik, hem pratik olarak deneyimleyeceğiniz bir kulüp. Hedefler Hem vücut dilini, hem de sözlü dili kullanmak; Disiplinli olmak; Grup (...)
 • Radyo Kulübü

  Eğitmenler : Jülide Bigat, Dilek Tuncer Tanım Radyo Kulübü öğrencileri sesli ve görsel iletişim projelerinde buluşturur. Çalışma dili Fransızcadır, bazen Türkçe konuşulabilir. Amaçlar Genel amacımız lisenin radyosunu kurmaktır. Bunun için kazanmamız gereken (...)
 • Psikoloji Kulübü

  Psikoloji Kulübüne katılmak isteyen öğrenciler, işe bir motivasyon mektubu hazırlayıp danışman öğretmene göndererek başlar. Mektuplar değerlendirildikten sonra başvurular arasından uygun görülen adaylar kulübe kabul edilir. Öğretmen : Egemen TUNAR Tanımlama: (...)
 • Müzik Kulübü

  Tanımlama : Bu kulüp müziğe ilgi duyan, bir enstrüman çalan veya seslerini kullanmak isteyen öğrencilerden oluşmaktadır. Hedefler : Samimi bir ortamda sanatsal bir faaliyet gerçekleştirmek, Öğrencilerin merakını uyandırmak ve müzik kültürlerini (...)
 • Fransızca Tiyatro Kulübü

  Öğretmen: Arzu BİGAT Tanım Fransızca Tiyatro Eğitsel Kolu, öğrencilerin ekip çalışmasını öğrenerek hayal dünyalarını geliştirmelerini ve Fransızca metinlerle çalışarak bu dilde farklı tiyatro tekniklerini öğrenmelerini sağlamaktadır. Hedefler Tiyatronun yanında (...)
 • Satranç Kulübü

  Öğretmen : Sebti BOUABDALLAH Tanım Satranç, iki kişiyle bir satranç tahtası üzerinde oynanan bir tür zeka oyunudur. Oyun 16’sı siyah, 16’sı beyaz olmak üzere toplam 32 taşla, 8x8=64 küçük kareden oluşan kare bir tahtada oynanır. Amaçlar Oyun süresince (...)
 • Circle-up

  Sorumlu Öğretmen: Çağla Yazıcı Tanım: Circle-Up programı öğrencilere, sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin ve girişimciliğin, sosyal fayda ve inovasyon çatısı altında birleştirildiği bir deneyim sunmaktadır. Okul ile iş dünyası arasında organik bir bağ kuran (...)
 • Robotik Kulübü

  Öğretmen: Abidin ZENGİNLER Tanım Robotik, robotlarla ilgilenen bir bilim dalıdır. Mekanik, bilişim, elektronikle ilgili çeşitli yönlerin de yer aldığı farklı disiplinleri içeren bir alandır. Robotik aynı zamanda sosyal bilimler ve etikle de ilgilidir. (...)
 • Basketbol Kulübü

  Öğretmen : Filiz ŞAHİN Tanım Basketbol en hızlı ve en yaygın olarak oynanan spor dallarından biri olma özelliğini taşır, oyuna özgü hamlelere ait terimler sporseverler tarafından bilinir. 1891’de ilk uygulaması Kanadalı James Naismith tarafından yapılan ve (...)
 • Futbol Kulübü

  Öğretmen : Ayhan YILMAZ Tanım : Futbol günümüzde en çok ilgi gören spor dallarından biridir. Takım sporları arasında en geniş çaplı dayanışma, ortak amaç uğruna mücadele ve heyecan gerektiren tür olmasıyla ayrıcalık kazanmıştır. Futbol eğitsel kolunu seçen (...)
 • Masa Tenisi Kulübü

  Öğretmen: Aziz ALPARSLAN Tanım Masa tenisi sporuna ilgi duyan ve okul takımımızda görev alan öğrencilerimizin bu spor dalında teknik olarak ilerlemeleri için çalışılır. Hedefler 1- Oyuncunun temel oyun kurallarına ve kullanılan materyellere hakim olması, (...)
 • Çevre Kulübü

  Öğretmen : Seval ARAS Davetli eğitmenler: WWF (World Wildlife Fund) tarafından davet edilen konuşmacılar Tanım Tüm dünyada etkinliğini sürdüren bir INGO olan WWF (World Wildlife Fund), pilot olarak 5 okulda başlattığı kulüp çalışmalarına Türkiye genelinde (...)
 • Sosyal Dayanışma Kulübü

  Öğretmen : Işıl KANDOLU Tanım 2015 yılından bu yana okulumuz liselerarası bir proje kapsamında Suriyeli göçmenlerle dayanışma projelerine aktif olarak katılıyor. Bu yıl, daha önceki dayanışma etkinliklerimizle devamlılık halinde, çalışmalarımıza eğitsel klüp (...)
 • Fen Bilimleri Kulübü

  Sorumlu öğretmen : Thami Buhari Tanım Fen Bilimleri Kulübü 2018 Eylül ayından bu yana Sainte Pulchérie öğrencilerine okul etkinlikleri çerçevesinde bilim dünyasını tanıtmayı amaçlıyor. Biyoloji, kimya, fizik ve teknoloji konuları etrafında Fen Bilimleri (...)

Aynı Bölümde

Okul İçi Etkinlikler

Okul içi gösteri programlarını kültürel, sanatsal ve edebi etkinliklerle zenginleştiren Sainte Pulchérie Lisesi, gençleri yeni ufuklara açılmaya teşvik (...)

Profesyonel Etkinlikler

Hazırladığımız etkinliklerle uluslararası kabul görmüş sanatçıların yanı sıra gelecek vaat eden genç yeteneklerin de yanında olmayı umuyoruz. Yaşar Kemal Uğur (...)

Salonlarımız

Sainte Pulchérie Lisesi sanata ve yaratıcılığa yönelik profesyonel mekânlara sahiptir : Ekim 2009’da açılmış olan sanat galerisi, Od’A-Ouvroir d’Art (...)

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet