Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Sanat ve Spor

SPot! Yüksek Öğretim Dergisi

 • SPot! Yükseköğretim Dergisi: Üniversite Yaz Okulları

  Yaz tatili geliyor; üniversiteler de kapılarını akademik ve mesleki araştırma yapmak isteyen lise öğrencilerine açmaya hazırlanıyor... SPot!, 2 yıldır ülkemizde ve dünyadaki prestijli üniversitelerin yaz okullarına dair derlemeleri okuyucuları ile paylaşıyor. (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi: Hangi Üniversite?

  Girmek istediğiniz üniversiteyi ne kadar tanıyorsunuz? SPot! yeni eğitim-öğretim yılının bu ilk sayısında, bilimsel araştırma teknikleri ile elde edilmiş verilere dayanılarak, farklı kategorilere göre üniversiteleri sıralayan çalışma ve kaynakları sizlerle (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi: Tasarım

  Bu sayıda, tasarım eğitimi almak isteyen öğrenciler ve velileri için faydalı olabilecek bilgileri bulabilirsiniz. SPot!’un 19.sayısı, zihinlerinde oluşturdukları hayal, merak ve düşüncelerini teknolojinin de desteğini alarak çizgiye aktaran ve bir eser (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi: YKS’de Kaç Net Yapmalı?

  YKS sınavlarına yaklaşık 2 ay kaldı. SPot!’un 18.sayısıyla, arzu ettiğiniz bölüme girmek için kaç net yapmanız gerektiğini görmek ister misiniz? Rehberlik Servisi’nin dijital yükseköğretim dergisi SPot’un bu sayısında, Türkiye’de üniversite sınavlarına (...)
 • SPot! Yüksek öğretim Dergisi: Kanada’da Yükseköğretim

  16. sayısı ile yeni yılı karşılayan SPot!, Kanada’da üniversite eğitimi dosyasını mercek altına alıyor. Rehberlik Servisi tarafından hazırlanan SPot!’un 16. sayısı, sizlere okyanus ötesi kıtadaki bu önemli ülkenin yüksek öğretim sistemini pratik bir şekilde (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi: Yükseköğretim Terminolojisi

  Üniversite eğitiminiz sırasında sık kullanacağınız kavramların anlamlarını şimdiden öğrenmeye ne dersiniz? Rehberlik Servisi tarafından her ay düzenli olarak yayımlanan SPot!’un 15.sayısı, sizi planladığınızdan çok daha önce üniversiteye götürüyor. Lise (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi: Sorular Öğrencilerden, Cevaplar SPot!’tan!

  SPot! 14. sayısında öğrencilerimizin yükseköğretime dair sorularını cevaplıyor... Rehberlik Servisi’nin sınıf rehberlik etkinliğinde, 11 ve 12. sınıf öğrencileri yükseköğretime dair merak ettikleri soruları sordular. SPot! bu durur mu; hemen durumdan vazife (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi: Türkiye’deki Üniversiteler

  Rehberlik Servisinin dijital Yükseköğretim dergisi SPot!’un 12. sayısı sayesinde, Türkiye’deki 62 üniversiteyi oturduğunuz yerden cep telefonunuz veya bilgisayarınız sayesinde ziyaret edebileceksiniz! Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na sayılı günler kala, (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi: Meslekleri Tanıyalım

  SPot! 11. sayısında, yine çok önemli bir konuya el attı ve meslekler hakkında detaylı bilgi edinirken işinize yarayabilecek web sayfalarını sizler için araştırdı! Hem kendini tanıyacaksın, hem de mesleğin şartlarını... Sana uygun mu değil mi, yapanlar memnun (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi: Yaz Okulları

  Rehberlik Servisi dijital yayını SPot!’un 9. sayısı, yaz sıcağında rahat bir tatil yapmak varken 30 gün boyunca bir üniversitenin akademik programına katılıp ter dökmek isteyen öğrencilere ilaç gibi gelecek! Yaz tatili mi dediniz? Sabah istediğiniz saatte (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi: Yükseköğretim Kurumları Sınavı

  Rehberlik Servisi dijital yayını SPot!, 8.sayısında değişen sınav sistemi sonrası yeni kimliğine bürünen ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) adıyla açıklanan öğrenci seçme ve yerleştirme sistemini mercek altına alıyor... Yükseköğretim Kurulu tarafından Kasım (...)
 • SPot! Yüksek Öğretim Dergisi - 6. Sayı

  Dijital yükseköğretim dergisi SPot! 6.sayısında yaklaşan okul içi ve dışı çeşitli etkinliklerin bilgilerini ve 2017 mezunlarımızın üniversiteye yerleşme istatistiklerini sizlerle paylaşıyor. Hangi üniversiteler tercih edilmiş? Tıp kazanan var mı? Galatasaray (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi : Mühendislik

  Rehberlik Servisi dijital yayını SPot!’un 5.sayısı, özellikle mühendislik eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin ilgisini çekeceğe benziyor.... SPot! bu ay sizin için mühendislik özel dosyasını açıyor... Yoğun programınızın arasında yarım saatlik bir ara (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi : Üniversite Yaz Okulları

  SPot!’un bu sayısı, akademik gelişimini ve yükseköğretim tercihlerini yaz tatilinde de düşünen öğrenciler için farklı fırsatlar içeriyor.... Rehberlik Servisi dijital yayını SPot!, 4.sayısında 2017 yaz aylarında gerçekleşecek yurtiçi ve yurtdışı üniversite (...)
 • SPot! : Fransa’da Yükseköğretim Özel Sayısı

  Fransa’da üniversite eğitimi almak isteyenler! İşte size pratik bir rehber: Spot! Fransa Özel Sayısı! Campus France ve diğer Fransız üniversitelerine başvuru süreci başladı. 12.sınıf öğrencilerimiz tercih etmek istedikleri bölüm ve üniversiteler ile ilgili (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi 2.Sayı

  SPot! Yükseköğretim Dergisi’nin ilk sayısı sadece Sainte Pulchérie öğrenci ve velileri tarafından değil, dünyanın dört bir yanında toplam 10 ülke ve 29 şehirde okundu! SPot!’un bu sayısında ise, Etkinlik Haberleri SP’de Yükseköğretime Hazırlık Kaç Net Yaparsam? (...)

Aynı Bölümde

"SPontan" Serbest Paylaşım Grupları

Bülten SPécifique

Rehberlik Servisi Tanıtımı

Yükseköğretim

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet