Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Sanat ve Spor

Bülten SPécifique

 • SPécifique: Ergenlik Mitleri

  Ergenlik Dönemine dair bazı doğru bilinen yanlışları bu ayki SPécifique’te bulabilirsiniz. Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi psikoloji bülteni SPécifique’in 32.sayısı gençlik dönemine dair söylenen ve mit haline gelen bazı önermelerin doğruluğunu test (...)
 • SPécifique: Pozitif Psikoloji

  SPécifique, yeni eğitim-öğretim yılının ilk sayısını Pozitif Psikoloji akımına ayırıyor. 2000’li yıllara kadar psikoloji biliminin çoğunlukla "eksik"e ve "nelerin olmasına gerektiği"ne yoğunlaştığı kanaatine tepki olarak oluşan pozitif psikoloji akımı, "var (...)
 • SPécifique: Psikolojik Deneyler

  SPécifique, 30. sayısında ruh sağlığı alanında yapılmış 3 bilimsel araştırmanın sonuçlarını sizinle paylaşıyor. Psikoloji biliminin özellikle sosyal psikoloji dalında yapılan deneysel çalışmalar ve araştırmaların sayısı her geçen gün artıyor. Bu çalışmaların (...)
 • SPécifique: Psikoterapi

  Ruh sağlığınızı korumanın en etkili yöntemlerinden birini, daha yakından tanımak ister misiniz? Birazdan 29.sayısını okuyacağınız Rehberlik Servisi bülteni SPécifique, sizlere psikoterapi hakkında kısa ve öz bir bilgilendirme yapmayı amaçlıyor. Bu sayımızdan (...)
 • SPécifique: Sınava Bakış Açını Değiştir!

  "Nesnel" bir kavram olan "sınav" hakkındaki "öznel" tutum ve yorumlarınızı değiştirmeye ne dersiniz? Şimdi bu satırları okurken başınızı hiç çevirmeden arkanızı görebiliyor musunuz? Ne yani, arkanızda hiç bir şey yok mu? Var; ancak siz orayı göremediğiniz için (...)
 • SPécifique: Dinle, Oku, Tekrar Et!

  Bülten SPécifique 27. sayısında ders çalışma alışkanlıklarınızı sorguluyor; ezberci misiniz yoksa tekrarcı mı? "Sınavlar yükleyen kişilerin bakış açılarına göre oldukça fazla anlam taşırlar." Bu cümle, Nisan 2018’de okulumuzda gerçekleşen Rehberlik Sempozyumu’nun (...)
 • SPécifique: Flört Şiddeti

  Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisimiz tarafından yayımlanan Bülten SPécifique, 26. sayısıyla yeni eğitim-öğretim yılına "merhaba" diyor! Bültende detaylarını göreceğiniz bir araştırmanın sonuçlarına göre, lise öğrencileri arasında flört şiddetine maruz (...)
 • SPécifique: Transaksiyonel Analiz ve Egogramlar

  Bülten SPécifique’in 25. sayısı Transaksiyonel Analiz ve öğrencilerimizin ego durumlarını kullanma eğilimleri hakkında bilgiler içeriyor. Sınav haftası öncesinde sıkça duyabileceğimiz bazı cümleler: "Sana kaç defa sınavlara 3 gün kala ders çalışmaya başlama (...)
 • SPécifique: Lisemizde "Güvenli İnternet Kullanımı"

  SPécifique 2 yaşında! Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisimiz tarafından yayımlanan bülten SPécifique, 24. sayısıyla birlikte 2. yaşına basıyor. Biz pastanın üzerindeki mumları söndürürken, sizler de bültende "Güvenli İnternet Kullanımı" konulu projenin (...)
 • SPécifique: Psikoloji Sözlüğü

  Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi bülteni SPécifique, 24.sayısında psikolojik terimlerin anlamlarını kaleme aldı. "Depresif depresif konuşma!" "Egosu çok yüksek biridir o!" "Biraz empati kurmanı bekliyorum." "Amma da asosyalsin!" "O kadar stres (...)
 • SPécifique: Sosyal Anksiyete ve Fobiler

  Bülten SPécifique’in 23.sayısı, sosyal anksiyete ve fobiler hakkında sizleri kısaca bilgilendiriyor. "Ya yanlış bir şey söylersem!" "Eminim ki benimle dalga geçecekler!" "Tanışmayı çok isterim ancak yapamam; zira benimle ilgili olumsuz düşünebilirler" "Yine (...)
 • SPécifique: Psikoloji Kulübü 3 Yaşında!

  Yaş günü pastasının üzerindeki 3 mumu 85 öğrencinin üfleyeceği büyük bir aile: Sainte Pulchérie Psikoloji Kulübü; iyi ki doğdun, nice mutlu yıllara! Bülten SPécifique’in 22.sayısının konuğu, lisemizin Psikoloji Kulübü oldu... 3.yılına 32 üyesi ile başlayan bu (...)
 • SPécifique: Yaz Tatiline Girerken

  Bülten SPécifique’in 21. sayısı öğrencilerimizin yaz tatili boyunca değerlendirebilecekleri önerileri bir araya getiriyor... Tatilden önceki bu son sayımızda, öğrencilerin yaz tatili süresince akademik ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak muhtelif (...)
 • SPécifique: Gençlerle Sağlıklı İletişimin İpuçları

  Bülten SPécifique’in 20.sayısında kendisiyle sağlıklı iletişim kurabilmek adına bir gencin bizlerle paylaştığı ipuçlarını bulabilirsiniz... Ne çocuk ne de yetişkindir genç… Bu arada kalmışlık, bu yersiz yurtsuzluk, bu zorunlu yalnızlık onun tüm düşünce ve (...)
 • SPécifique: Beslenme ve Uyku Alışkanlıkları

  Motivasyonunuzun yeterli olmadığını mı düşünüyorsunuz? Ders sırasında göz kapaklarınız düşmeye mi başlıyor? Halsiz ve bitkin mi görünüyorsunuz? O halde beslenme ve uyku alışkanlıklarınızı gözden geçirmeyi ve SPécifique’in bu ay ki sayısını okumayı unutmayın! (...)
 • SPécifique: Meslek Seçiminde Kullanılan Envanterler

  Rehberlik Servisi’nin hazırladığı Bülten SPécifique, 18. sayısında öğrencilerin meslek seçim sürecine destek olması amacıyla okulumuzda uygulanan envanterleri konu alıyor... Lise eğitimi bittikten sonra üniversite eğitimine hangi alanda devam edileceği, (...)
 • SPécifique: Ruh Sağlığını Olumsuz Etkileyen Hastalıklar

  Bülten SPécifique bu ay sizler için ruh sağlığını olumsuz etkileyen bazı hastalıkları mercek altına aldı. Rehberlik Servisimizin hazırladığı Bülten SPécifique 17. sayısında, ruh sağlığını etkileyen hastalıklar arasından Trikotillomani ve Turet Sendromu’nu sizler (...)
 • SPécifique: Sosyal Medyadaki İş Alanları

  Bülten SPécifique "sosyal medya" da çalışmak isteyenler için bu sektördeki bazı iş alanlarını sizler için araştırdı... Rehberlik Servisimizin hazırladığı Bülten SPécifique’in 16. sayısında, bireysel olduğu kadar ticari kullanımı da oldukça gelişen ve önemi artan (...)
 • SPécifique : Başarılı Geçen Bir Oryantasyonun Ardından

  Rehberlik Servisi’nin hazırladığı SPécifique Bülteni 15. sayısında yeni eğitim-öğretim yılında Hazırlık sınıfı öğrencilerinin katıldığı oryantasyon etkinliklerinin genel değerlendirmesini sizlerle paylaşıyor. İyi (...)
 • SPécifique : LYS 2016

  Okulumuz Rehberlik Servisi tarafından hazırlanan Bülten SPécifique’in 14. sayısı, önümüzdeki hafta başlayacak olan LYS maratonuna dair önemli bilgiler içeriyor... Tatilden önceki bu son sayımızda, LYS (Lisans Yerleştirme Sınavları) süreciyle alakalı (...)
 • SPécifique : Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı

  Rehberlik Servisi bülteni SPécifique, 13.sayısında Fransızca öğretim gören öğrenciler için önemli bir fırsat olan Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı hakkında merak edilen konuları sizlerle paylaşıyor. Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Galatasaray (...)
 • Bireyi Tanıma Teknikleri

  Bülten SPécifique 12. sayısının konusunu Sainte Pulchérie Lisesi Rehberlik Servisi tarafından öğrencilere yıl boyunca uygulanan bireyi tanıma tekniklerine ayırdı. Bu ay, öğrencileri yakından tanımak, onların çeşitli alanlardaki gelişimlerini takip etmek, (...)
 • SPécifique : Travma Sonrası Süreçte Okulun Önemi

  Rehberlik Servisi tarafından her ay yayınlanan Bülten SPécifique, 11.sayısında gençlerde görülen travma sonrası stres tepkilerini ve bu süreçte okulun fonksiyonunu mercek altına alıyor. Günlük hayatın işleyişi sırasında maruz kaldığımız afet, kaza, ölüm, (...)
 • SPécifique : Akran Zorbalığı ve Başa Çıkma Yöntemleri

  SPécifique Bülten’i bu ay Akran Zorbalığı ve Başa Çıkma Yöntemleri hakkında merak edilenleri okuyucularına sunuyor. Şubat ayının konusunu son dönemlerde sıklıkla telaffuz edilen akran zorbalığına, zorbalığın çeşitlerine, bu konuda alınabilecek önlemlere ayırdık. (...)
 • SPécifique: Hukuk Fakülteleri

  Bülten SPécifique, 2016 yılının ilk sayısında Türkiye ve dünyadaki hukuk fakültelerinin sıralamalarını mercek altına alıyor! Hukuk, Sainte Pulchérililerin en çok tercih ettiği meslek alanlarının arasındadır. Önümüzdeki yıllarda da bu durum değişeceğe benzemiyor (...)
 • SPécifique: İnternette Kişisel Güvenliğin Sağlanması

  İnternet kullanımında doğru reflekslere nasıl sahip oluruz? Daha fazla bilgi almak ister misiniz? 8.Bülten SPecifique, internette güvenli bir şekilde gezinebilmeniz için internette kişisel güvenliğin sağlanması konusuna değindi. 15 Aralık Salı günü, (...)
 • SPécifique: Popüler Mühendislik Dalları

  Bülten SPécifique, 7.sayısında en çok tercih edilen mühendislik dallarını mercek altına alıyor! Mühendislik mi okumak istiyorsunuz ? Bu ay SPécifique’te, üniversitede mühendislik eğitimi almak isteyen öğrencilerimize fikir verecek bir konuya; popüler (...)
 • SPécifique: Okula Uyum ve Arkadaşlık İlişkileri

  Bülten SPecifique 6.sayısı ile yine sizlerle birlikte! Bu ay SPécifique’te, Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz için sene başında düzenlenen okula uyum programı hakkında bilgi ve arkadaşlık ilişkileri kurmada dikkat edilecek noktaları içeren makaleyi (...)
 • SPécifique: Mayıs - Haziran

  Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi’nin hazırladığı "SPécifique" bülteninin 5. sayısı çıktı! Bu ay SPécifique’te, "Yaz tatilini değerlendirmek için öneriler" ve "LYS 2015 hakkında önemli bilgiler" konulu makaleleri bulabilirsiniz. Yaz tatilinizin keyifli (...)
 • SPécifique: Nisan

  Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi’nin hazırladığı "SPécifique" bülteninin 4. sayısı çıktı! Bu ay SPécifique’te, 9. Sınıf öğrencilerine yönelik Şubat ayında uyguladığımız "Kişisel Öğrenme Testi" hakkında detaylı bilgiler ile Türkiye ve Dünya (...)
 • SPécifique: Mart

  Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi’nin hazırladığı "SPécifique" bülteninin 3. sayısı çıktı! Bu ay SPécifique’te, Hazırlık ve 9. Sınıf öğrencileri için "Dikkati Geliştirmenin Yolları", 10., 11. ve 12. Sınıf öğrencileri için "Endüstri Mühendisliği ve (...)
 • SPécifique: Şubat

  Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi’nin hazırladığı "SPécifique" bülteninin 2. sayısı çıktı! Bu ayki SPécifique’te, Hazırlık ve 9. Sınıf öğrencileri için "Motivasyon", 10., 11. ve 12. Sınıf öğrencileri için "Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi"ndeki (...)
 • SPécifique: Ocak

  Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi ocak ayında "SPécifique" adlı bülteni çıkarmaya başlıyor. Okuyucuları, bu bülteni eğitim yılı süresince düzenli olarak takip edebilecekler! SPécifique, öğrenci ve velilerin en çok ilgi duydukları konulara ağırlık verecek. (...)

Aynı Bölümde

"SPontan" Serbest Paylaşım Grupları

Rehberlik Servisi Tanıtımı

SPot! Yüksek Öğretim Dergisi

Yükseköğretim

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet