Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Sanat ve Spor

Mezunlarımızın Başarıları

Öğrencilerimiz Sainte Pulchérie Lisesi’nden mezun olduktan sonra yurt içi ve yurt dışında seçkin üniversitelere yerleşmektedirler. Bu bölümde öğrencilerimizin her yıl hangi üniversitelere kabul edildiklerini bulabilirsiniz.


 • 12.Sınıf Öğrencilerimiz Mezunlarımızla Bir Arada!

  Sainte Pulchérie ailesi üyeleri geçtiğimiz hafta dayanışmanın çok güzel bir örneğini yaşadılar; üniversiteli mezunlarımız bilgi, tecrübe ve fikirlerini 12.sınıf öğrencilerimizle paylaşmak için okullarına geldiler. Bu yıl 2.si gerçekleşen "Mezunlarımızla Buluşma (...)
 • 2019 Mezunlarımız Artık Üniversiteli!

  2019 mezunlarımız Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerindeki üniversitelerin amfilerinde yerlerini almaya başladılar... Çok değil; 3 ay öncesine kadar Sainte Pulchérie Fransız Lisesi öğrencisi olan 2019 mezunlarımız artık birer üniversiteli... Gerek yurt (...)
 • Galatasaray Üniversitesi İç Sınav Sonuçları

  Sainte Pulchérie Lisesi öğrencileri Galatasaray Üniversitesi iç sınavında bu yıl da başarılı sonuçlar elde ettiler! 2019 Galatasaray Üniversitesi iç sınavına giren 31 öğrencimizden 10 asil ve 1 yedek olmak üzere toplam 11 öğrencimiz Galatasaray Üniversitesi’ne (...)
 • Sainte Pulchérie’den Dünya Üniversitelerine

  12. sınıf öğrencilerimizin Fransa dışındaki ülkelerin üniversitelerinden aldıkları kabullerin sayısı 150’ye yaklaştı! Gerek klasik gerekse uluslararası sınıf öğrencilerimizin büyük bir kısmı, Fransa’nın yanı sıra diğer ülkelerin uluslararası platformda eğitim (...)
 • Fransa’daki Üniversitelere Kabuller

  Fransa’daki üniversitelere başvuran 12. sınıf öğrencilerimizin kabul dosyaları gelmeye başlamıştır. Liste, yeni kabul bilgisi alındığında güncellenmektedir.* KABUL ALAN ÖĞRENCİ SAYISIKABUL ALINAN ÜNİVERSİTELERBÖLÜMLER 2 Paris Sorbonne Üniversitesi Lyon (...)
 • Arşiv

  Bu bölümde:

Aynı Bölümde

Mezunlar

Mezunlar Derneği

SP’liler Derneği...

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet