Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Sanat ve Spor

Sainte Pulchérie Medyada

 • Louie Cordero ve Ali Elmacı Sergisi Basının İlgisini Çekti

  Filipinli ressam Louie Cordero ve Türk ressam Ali Elmacı’nın Galeri Art On iş birliğiyle düzenlenen ortak sergisi basının ilgisini çekti. İki ressam da eserlerinin neşeli renkli tonlarıyla kontrast yaratarak tekinsiz masalları anımsatan büyülü ve özgün (...)
 • Sainte Pulchérie Robotik Kulübü’nden Basına Yansıyanlar

  Robotik ve kodlama alanındaki gelişmeleri yakından takip eden ve bu alandaki deneyimlerini başka okul ve takımlarla paylaşan Sainte Pulchérie Lisesi’nin çalışmaları basına yansıdı. Basında yayımlanmış makaleyi aşağıda bulabilirsiniz: Gazete röportajı : (...)
 • "Mode à la française" Defilemize Basından Büyük İlgi

  Beymen, Civan ve Davet Çok Elbisem Yok markalarının Fransız esintileri taşıyan 2018 ilkbahar/yaz koleksiyonları 14 Nisan Cumartesi günü Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde düzenlenen bir defile ile modaseverlerin beğenisine sunuldu. Basında yayımlanmış (...)
 • Cacharel Desen Tasarım Yarışması’nın Medya Yansımaları

  Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin Cacharel işbirliğiyle düzenlediği Desen Tasarım Yarışması’nın ödül töreni 19 Nisan Perşembe akşamı basın, sanat ve moda dünyasından önemli isimlerin yanı sıra üç yüzü aşkın davetliyi bir araya getirdi. Basında yayımlanmış (...)
 • İkincisi Düzenlenen Barış Ağacı Ödül Töreni Basında Yer Buldu

  Sainte Pulchérie Fransız Lisesi öğrencilerinin, çevre, kadın ve çocuk olmak üzere üç ana kategoride sosyal sorumluluk projelerine katkılarından dolayı seçtikleri "Barış Ağacı Ödülleri" 21 Mayıs Pazartesi akşamı Nicole Restoran’da düzenlenen özel bir davetle (...)
 • Mika-Der Yararına Düzenlediğimiz Gala Gecesi’nden Basına Yasıyanlar

  Sainte Pulchérie Lisesi 6 Mart’ta Mika-Der (Minik Kalplerle El Ele Derneği) yararına bir gala gecesi düzenledi. Gala kapsamında verilen konserde Ezgi Aktan, Şenay Lambaoğlu ve Su Soley sahne aldı. Konserin ardından ressam Canan Aydoğan’ın sergi açılışı (...)
 • Sainte Pulchérie’de "Kürk Mantolu Madonna"

  Sabahattin Ali’nin kült romanı "Kürk Mantolu Madonna", usta oyuncu ve yönetmen Engin Alkan tarafından tiyatrolaştırılarak sahneye kondu. Geçtiğimiz Ekim ayında seyirci ile buluşan oyunun aktör kadrosu, Sainte Pulchérie Lisesi 2012 mezunu Serra Duran’ın (...)
 • "Kutsallığın İzdüşümü" Sergimiz Basında

  Geçtiğimiz 2 Kasım tarihinde okulumuzun sanat galerisinde açılışı gerçekleştirilen, fotoğraf sanatçıları Nicolas Joyeux ve Timurtaş Onan’ın "Kutsallığın İzdüşümü" adlı karma sergisi muhtelif yayınlarda yer buldu. Sergi 1 Aralık’a kadar Od’A-Ouvroir d’Art sanat (...)
 • Barış Ağacı Ödül Törenimizden Basına Yansıyanlar

  Sainte Pulchérie Fransız Lisesi öğrencileri tarafından kurulan Çevreyi Severek Paylaşam Derneği’nin 29 Mayıs Pazartesi akşamı düzenlediği Barış Ağacı Ödül Töreni’nde Serra Yılmaz, Güneri Civaoğlu, Arzu Çebi, Yelda İpekli gibi basın, sanat ve moda dünyasından (...)
 • "Umuda İlmek" Projemiz CNN Türk’te!

  Sainte Pulchérie Lisesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Suriyeli mülteci kadınlara ve savaş nedeniyle zor şartlarda yaşamak durumunda kalan ailelere yönelik toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla "Umuda İlmek" projesini hayata geçirdi. 10. sınıf (...)
 • "Kaygan" Sergisi Basında Yer Buldu!

  Sainte Pulchérie Lisesi, sanat galerisi O’da Ouvroir-d’Art’da Bubi, İsmet Doğan, Bedri Baykam, Gürbüz Doğan Ekşioğlu gibi Türkiye’de çağdaş sanatın en önemli isimlerini "Kaygan" adlı sergi ile 17 Şubat-22 Mart tarihleri arasından bir araya getiriyor. Basında (...)
 • Cacharel Gecesine Basından Büyük İlgi

  Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin Cacharel işbirliğiyle 23 Şubat Perşembe akşamı düzenlediği Desen Tasarım Yarışması’nın ödül töreninde basın, sanat ve moda dünyasından önemli isimlerin yanı sıra 300’ü aşkın davetli bir araya geldi. Basında yayımlanmış makaleleri (...)
 • Gülsin Onay ile Yeni Yıl Konseri Basında Yankı Buldu!

  8 Aralık akşamı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yararına düzenlediğimiz piyano resitalinde Gülsin Onay’ı ağırladık. "Anadolu’da Bir Kızım Var" adlı bağış kampanyası için topladığımız yardım fonu konser akşamında dernek yetkililerine takdim edildi. Öğrencilerimiz (...)
 • Okul Müdürümüz Alexandre Abellan’dan Akşam ve Vatan Gazetelerine Röportaj!

  Sainte Pulchérie Lisesi Müdürü Alexandre Abellan’ın Akşam ve Vatan gazetelerine verdiği röportajları aşağıda bulabilirsiniz. 12/06/2016 - Akşam Pazar (Haftalık gazete eki) 15/05/2016 - Vatan Pazar (Haftalık gazete (...)
 • 170. Yıl Balomuz Basında Yer Buldu

  Sainte Pulchérie Fransız Lisesi geçtiğimiz 21 Nisan akşamı kuruluşunun 170. yılını kutlamak adına mezun öğrencileri, öğretmenleri, okulumuzla iş birliği içinde olan çevreleri ve cemiyetten önemli isimleri bir araya getirdi. Ünlü Fransız moda evi Cacharel’in (...)
 • Eski Öğrencimiz Leyla Alaton ile Röportaj

  Leyla Alaton Sainte Pulchérie Lisesi için nisan ayında bir röportaj verdi. Kendisinden gurur duyduğumuz, olağanüstü bir başarı öyküsüne sahip eski öğrencimizle yapılan röportajı keşfedin. Röportaj Esra Zarakol imzalıdır. Röportajın tamamına ekte yer alan (...)
 • Robotik Yarışmasından Basına Yansıyanlar

  Saint Benoît Fransız Lisesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Mekatronik Bölümü iş birliğiyle 4 Nisan’da düzenlenen Robotik Yarışması Ödül Törenin’de okulumuzun Robotik Kulübü "The Spartans" hazırladıkları "8. Kıta" projesiyle (...)
 • "Çocuk Gelinler" Projemiz Basında Yer Buldu

  CNN Türk haber kanalının yanı sıra Haber 24 ve Hürriyet gibi haber siteleri, Sainte Pulchérie Lisesi öğrencileri tarafından Fransızca dersleri kapsamında ve Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle hayata geçirilen "Çocuk Gelinler" projesine yer verdiler. Basında (...)
 • Eski Öğrencimiz Ekin Özbiçer Vogue Dergisi’nde

  Aylık dergi "Vogue", iki farklı kuşaktan fotoğraf sanatçısı Murat Germen ve mezun öğrencimiz Ekin Özbiçer ile yaptığı röportajda fotoğraf sanatına değiniyor. Sainte Pulchérie Lisesi mezunu ve başarılı fotoğraf sanatçısı Ekin Özbiçer’in Vogue dergisine verdiği (...)
 • URART Gecesinden Basına Yansıyanlar

  18 Şubat Perşembe gecesi gerçekleşen Urart Kolye Tasarım Yarışması Ödül Töreni 300’den fazla davetliyi bir araya getirdi. Güneri Cıvaoğlu, Umut Eker, Sibel Arna gibi seçkin jüri üyeleri tarafından seçilen 10 tasarım, ödüle layık görüldü. Geceden elde edilen (...)
 • EduLife Canada’nın Mezun Öğrencimiz Aybüke Özel ile Röportajı

  Aylık eğitim dergisi "EduLife Canada", mezun öğrencimiz Aybüke Özel ile gerçekleştirdiği röportajda Kanada’da eğitim fırsatlarını ele aldı. Sainte Pulchérie Fransız Lisesi mezunu ve Ottowa Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde öğrenci olan Aybüke Özel, (...)
 • Tuğba Yüksel Sergisinden Basına Yansıyanlar

  Sainte Pulchérie Lisesi, "Türkiye’den Yeni Nesil, Genç Çağdaş Sanatçılar" yarışmasının kazananı Tuğba Yüksel’in "Kimsecik" isimli fotoğraf sergisini 12 Kasım ile 19 Aralık 2015 tarihleri arasında lise bünyesinde bulunan sanat galerisi Od’A-Ouvroir d’Art’ta (...)
 • Basından "Beyaz Perde Gecesi"ne Büyük İlgi

  Türk Sineması’nın 100. yılına istinaden geçtiğimiz 2 Ekim Cuma gecesi lisemizin gösteri salonunda özel bir film gösterimi düzenlendi. Yayımlanan çeşitli makalelere buradan ulaşabilirsiniz. Dergi: 07-13/10/2015 - Şamdan Plus 07-13/10/2015 - HaftaSonu Gazete: (...)
 • "Eau de l’Impératrice Sainte Pulchérie" Projemiz Halk TV ve Sabah’ta Yer Buldu

  Halk TV kanalı ve Sabah gazetesi, 9. sınıf öğrencilerimizin Kimya ve Fransızca dersleri kapsamında gerçekleştirdiği kolonya üretim projesini basında aksettirdi. Öğrenciler, Rebul Eczanesi iş birliğiyle lavanta notaları barındıran “Eau de l’Impératrice Sainte (...)
 • Urart Kolye Tasarım Yarışması Basında

  Bu yıl ikincisi düzenlenen URART Kolye Tasarım Yarışması’nda öğrenciler tarafından yaratılan tasarımların tamamı, 400 kişiden fazla davetlinin katıldığı ödül töreninin akabinde düzenlenen kokteylde Çocuk Esirgeme Kurumu yararına satışa çıkarılmıştır. Yayımlanan (...)
 • Hıncal Uluç İle Biraz Tarih

  Gazeteci Hıncal Uluç, İmparator II. Theodosius’u konu alan makalesinde İmparatoriçe Pulcheria’dan bahsederek lisemizin adıyla tarihsel bir bağ kurmaktadır. 12 Nisan 2015 - Sabah - Günlük Gazete
 • "Türkiye’den Yeni Nesil Genç Çağdaş Sanatçılar" Yarışmasının Ödül Töreninden Basına Yansıyanlar

  Geçtiğimiz 24 Mart Salı gecesi Fransız Sarayı’nda çok özel bir ödül töreni düzenlendi. Lisemizin sanat galerisi Od’A-Ouvroir d’Art’ta eserleri sergilenen 19 sanatçı arasından bir kişiye Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Ekselansları tarafından ödülü teslim edildi. (...)
 • Doğan Hızlan’ın Kaleminden "Attila İlhan" Makale Yarışması Hürriyet’te!

  Sainte Pulcherie Lisesi "Attila İlhan’ın Eserlerinde Gerilim" konulu liseler arası makale yazma yarışmasının ödül törenini 26 Şubat 2015’te gerçekleştirdi. 06/03/2015 Hürriyet Gazetesi Makale yarışmasının ödül törenine dair daha fazla bilgi için (...)
 • "Neler Oluyor Hayatta" ARTI 1’de...

  Lisemizin sanat galerisi Od’A-Ouvroir d’Art, İstanbul’un en eski çağdaş sanat galerilerinden biri olan Maçka Sanat Galerisi ile birlikte "Türkiye’den Yeni Nesil, Genç Çağdaş Sanatçılar" adlı yarışma için bir araya geliyor. Yarışmayı kazanan sanatçı, ünlü (...)
 • "Chongqing’in Kasveti" Sergisi Basında

  6 - 27 Kasım 2014 tarihleri arasında Sainte Pulchérie Lisesi, Nicolas Joriot’un "Chongqing’in Kasveti" isimli fotoğraf sergisini metinleri eşliğinde Galeri Od’A-Ouvroir d’Art’ta sunmuştur. Kendisini çok etkileyen kusurlu endüstriyel peyzajlardan etkilenen (...)
 • "Türkiye’den Yeni Nesil, Genç Çağdaş Sanatçılar" Yarışması Basında Yer Buldu

  Bu yıl, lisemizin Sanat Galerisi Od’A-Ouvroir d’Art ve İstanbul’un en eski çağdaş sanat galerilerinden biri olan Maçka Sanat Galerisi ile birlikte "Türkiye’den Yeni Nesil, Genç Çağdaş Sanatçılar" Yarışması’nı organize etti. Bu yeni proje vesilesiyle, Sainte (...)
 • Şiir Yarışması’nda Üçüncülük Ödülünü Kazanan Beyza Taşdelen Nabız Gazetesi’nde

  11. Sınıf öğrencisi Beyza Taşdelen, "Mortgage Çağına Serenad" şiiri ile Kabataş Erkek Lisesi tarafından düzenlenen Behçet Necatigil Şiir Yarışmasına katıldı. 107 öğrencinin arasından sıyrılarak 3’üncülük ödülünü kazandı. Kabataş Erkek Lisesi Geleneksel Behçet (...)
 • Hürriyet Eğitim Yabancı Okulları Değerlendirdi

  Türkiye’deki yabancı okulları ele alan Hürriyet Gazetesi’nin haftalık eki ’’Eğitim’’, Sainte Pulchérie Lisesi Müdürü Alexandre Abellan ile röportaj gerçekleştirdi. Fransız okullarının özellik ve ayrıcalıkları röportajın temel konularıydı. 6/05/2014 Hürriyet (...)
 • "Hatıralarımızın İzinde" Gecesi Alem Dergisi’nde

  Bu yıl, Sainte Pulchérie Lisesi yazar rezidansı kapsamında Mathieu Larnaudie’yi konuk etti. Yazar, romanı üzerinde çalışma fırsatı bulmasının yanı sıra 10. Sınıflar için kolektif bellek temalı yazı atölyeleri gerçekleştirdi. Bu bağlamda, bir hatıra filmi çekme (...)
 • Çevre Konulu Makale Yarışmasının Birincisi Hürriyet’te!

  Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin öğrencileri arasında düzenlemiş olduğu "Çevreci Olmaya Söz Veriyorum" konulu gazete makalesi yarışmasının ödülleri Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök’ün katılımıyla 14 Mayıs Çarşamba günü düzenlenen törende sahiplerini (...)
 • "Çevreci Olmaya Söz Veriyorum" Makale Yarışmasının Finalistleri Hürriyet’te

  Sainte Pulchérie Fransız Lisesi, "Çevreci Okul Çevreci Birey" ilkesinden yola çıkarak öğrencileri arasında "Çevreci Olmaya Söz Veriyorum" konulu bir makale yarışması düzenledi. Yarışmada finale kalmaya hak kazanan dört öğrenciyi Hürriyet Kültür Sanat Editörü (...)
 • Kadın Hakları Kampanyamız Star’da !

  Sainte Pulchérie Lisesi idaresi ve Fransızca MUN Kulübü öğrencileri 7 Mart Cuma günü kadın haklarının savunulmasına yönelik bir etkinlik düzenlediler. Okulumuzun gösteri salonunda düzenlenen bu etkinliğe 10. sınıf öğrencilerimizin yanı sıra değerli (...)
 • 11.Edebiyat Sempozyumumuz Medyada

  Sainte Pulchérie Lisesi tarafından 11 yıldır düzenlenmekte olan "Kültür ve Edebiyat Sempozyumu" İstanbul’un önemli kültürel etkinlikleri arasında yer almaktadır. 21 ve 22 Mart tarihlerinde düzenlenen sempozyum Orhan Pamuk, Nedim Gürsel ve Murat Belge gibi (...)
 • Cumhuriyet’in Enerji Konulu Münazaramıza İlgisi

  Sainte Pulchérie Lisesi 27 Mart Perşembe günü öğrencilerin katılımıyla, enerji konulu bir münazara düzenledi. Yenilenebilir enerji mi, nükleer enerji mi ? Enerjide geleceği hangisi oluşturuyor ? Medya, şirketler, dernekler ve çevre platformlarından kişilerin (...)
 • "Orhan Kemal" Gecemiz Cumhuriyet’te

  Sainte Pulchérie Lisesi, "Orhan Kemal’in Eserlerinde Umut" konulu liseler arası edebi makale yazma yarışması düzenledi. Bu yarışma, birçok öğrenciye ilham kaynağı oldu ve yeteneklerini sergileme imkanını verdi. Makale yarışmasının ödül töreni 27 Şubat 2014 (...)
 • Beyoğlu Dergisi Bize Sayfalarını Ayırıyor

  Sainte Pulchérie Lisesi tarihi, mekanları, eğitim projeleri... ile Beyoğlu Dergisi’nin redaktörlerinin dikkatini çekti. Ekte yer alan dosyalara göz gezdirerek Lisemize ayrılan makaleyi bulabilirsiniz. Aralık 2014 - Üç aylık (...)
 • Bubi, ALEM Dergisi’nde

  Od’A-Ouvroir d’art ziyaretçileri 22 Ocak-22 Şubat tarihleri arasında bu muhteşem, sıra dışı, var olmayan bir resmin peşindeki sanatçıyı keşfettiler. ALEM Dergisi sayfalarında açılış gecesine yer verdi. 29/01/14 Alem - Aylık dergi "5 Dönem" adlı sergiyle (...)
 • "FrancEducation" Unvanı

  Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü’nün ve birçok önemli şahsiyetin bir araya geldiği 27 Kasım 2013 Çarşamba günü, Türkiye’deki Frankofon Liselerin müdürlerine "Label FrancEducation" diplomalarını (...)
 • Sergi: "Köprüden Köprüye" Basında Çıkanlar

  Sanatçı Emine Akbucak ve Tristan Zilberman’ın fotoğraf sergileri "Köprüden Köprüye" 21 Kasım - 12 Aralık tarihleri arasında ziyaret edilebilir. Sergiyle ilgili basında yer alanları keşfedin... 18/11/13 Lepetitjournal.com - İnternet dergisi (...)
 • Heykel Öğretmeni Kerem Ağralıgil ile Yapılan Röportaj!

  Sainte Pulchérie Lisesi çarşamba günleri düzenlenen sosyal etkinlik kulüpleri kapsamında 2012 yılından bu yana yeniden heykel dersleri sunmaktadır. Geçtiğimiz yıl sergilenen muhteşem bonzailerden sonra kulüp, Kerem AĞRALIGİL yönetiminde bu yeni sene Hint (...)
 • Spor Festivali İçin Tevfik Fikrete Giden Öğrencilerimiz Milliyet’te

  Okulumuz sporcuları 1-3 Kasım tarihlerinde düzenlenen Ankara Tevfik Fikret Lisesi Spor Festivali’nden 3 kupa ile döndü! Milliyet Gazetesi Ankara, bu sportif buluşmaya yer verdi... 31/10/13 - Milliyet Ankara - Günlük Gazete Bu okul gezisiyle ilgili (...)
 • Keşif Sınıflarımız "Fanatik.com"da!

  9. ve 10. sınıf öğrencilerinin tamamı lisedeki 1. yıllarında Marmaris’e, 2. yıllarında matematik, fen, İngilizce, Fransızca ve spor pratiği yapmak üzere Şirince’ye gittiler. Mavi Sınıf ve Kırmızı Sınıf olarak adlandırılan bu iki gezi, Sainte Pulchérie (...)
 • Yelken Yarışı

  Lisemiz öğrencileri 11 Mayıs 2013 tarihinde Haliç’te düzenlenen yelken yarışlarına katıldı. Bu etkinlik "Yelken Dünyası" adlı dergiye konu olmuştur. 01/06/13 Yelken Dünyası
 • Akşam Gazetesi: "Az Öğrencili Okullar Daha Başarılı"

  ÖSYM 2012’nin verileri doğrultusunda az öğrencili okulların daha başarılı olduğunu vurgulayan eğitim uzmanları, Fransız Liseleri’nin başarı listelerindeki yerini koruduğunun altını çizdi. Akşam Gazetesi’nin bu haberi yabancı dilde eğitim yapan liseler, özel (...)
 • "Hôtel de Rive" Adlı Oyun Basında

  Sainte Pulchérie Lisesi GIACOMETTI’nin "HÔTEL DE RIVE" adlı oyunun "Uluslararası İstanbul Kukla Festivali" kapsamında 11 Mayıs 2013 tarihinde Fransız Kültür Merkezi’ndeki gösterimini destekledi. 15/04/13 Haber Türk 01/05/13 Time Out 04/05/13 Vatan2 (...)
 • Tevfik d’Or Ödülleri Haber Türk’te

  Ankara Tevfik Fikret Lisesi her yıl olduğu gibi Tevfik d’Or Uluslararası Fransızca Tiyatro Festivali’ni düzenledi ve lisemiz tiyatro kulübü de, 8-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenen bu festivalde, her yıl olduğu gibi hazır bulundu. 15/05/13 Haber (...)
 • Sahne Pulchérie, Semaver Kumpanya’yla İlk Adımlarını Atıyor

  Semaver Kumpanya, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında Sainte Pulchérie Lisesi Gösteri Salonu’nda "Metot" adlı oyunlarını sahneledi. Fransızca alt yazılı oyun, İstanbul’da yaşayan Frankofonlara, Türk yönetmen tarafından sahneye konan ve Türk oyuncuların oynadığı (...)
 • Edebiyat Sempozyumumuz 10.Yılını Kutluyor

  "Yeraltı Edebiyatı ve Edebiyatta Polisiye" konulu 10. Kültür ve Edebiyat Sempozyumu, 6 Nisan 2013 Cumartesi günü davetlilerimizin, öğretmenlerin, öğrencilerin ve edebiyatseverlerin katılımı ile gerçekleştirildi. Çok sayıda gazete, bu etkinliğe yer verdi. (...)
 • Sanatçıların Baharı Sergisi "Time Out"ta!

  Kozmopolit, tanınmış ya da adından söz edilmeye başlanan 9 sanatçının katıldığı "Geçiş" teması altında toplanan eserler, Sainte Pulchérie Lisesi Sanat Galerisi Od’A-Ouvroir d’Art’ta sergilendi. Time Out’ta yayınlanan yazıya buradan ulaşabilirsiniz. 01/04/13 Time (...)
 • Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Öğrencilerimizi Tebrik Ediyor!

  Frankofoni etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz gazete makalesi yarışmasının ödülleri, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak ve Milliyet Gazetesi gazetecilerinden Zeynep Miraç’ın katıldığı ödül töreninde sahiplerini buldu. 19/04/13 (...)
 • Basın, Vakko Projemizi Kamuoyuna Sunar

  Sainte Pulchérie Lisesi, öğrencilerini, 27 Mart 2013 akşamı, moda tasarımcıları, profesyonelleri ve medyayı, Vakko işbirliğiyle ve Haute Couture tasarımcısı Vural Gökçaylı’nın desteğiyle hazırlanan prestijli gecede bir araya getirdi. Bu projeyle ilgili basında (...)
 • "Dördüncü Kuşak Ali’yi Yazdı" Akşam Gazetesi

  Akşam Gazetesi "4’üncü kuşak Ali’yi Yazdı" başlığıyla, bu sene lisemizin Sabahattin Ali temasıyla düzenlediği makale yazma yarışmasına yer verdi. Akşam Gazetesi - 04/03/2013 Akşam Gazetesi 07/03/13 Projeyle ilgili daha detaylı bilgi için, (...)
 • Felsefe Şampiyonumuz Cumhuriyet’te!

  17. Türkiye Felsefe Olimpiyatı’nda beşinci olan öğrencimiz Özer AKMAN, 26 Mart 2013 günü İstanbul Maltepe Üniversitesi’ nde yapılan yabancı dil seçmeleri sonucunda gösterdiği başarının ardından Türkiye’yi temsilen Danimarka’nın Odense kentinde yapılacak olan (...)
 • Sainte Pulchérie Lisesi Habertürk Stüdyoları’nda

  8 Mart günü lisemizde, kadının dünyadaki ve Türkiye’deki yerini, kadın-erkek ilişkilerini sorgulamak ve karşılaşılan sorunlara çözüm üretmenin yolları üzerine düşünmek için bir fırsat olmuştur. Lisemizde Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde (...)
 • Öğrencilerimiz Açık Radyo’da

  Sainte Pulchérie Lisesi’nde düzenlenen yazar rezidansı projesi kapsamında, mart ayı süresince 10. sınıf öğrencilerimiz yazar François Beaune’nin "Gerçek Hikayeler" adlı projesine katıldılar. Bu proje kapsamında topladıkları hikayelerden birkaçını Açık Radyo’da (...)
 • Milli Basketbolcumuz Berk Uğurlu Kanal B’de...

 • Vakko ile Tasarım Etkinliği

  Vakko işbirliği ile hayata geçen kravat tasarım yarışması, tüm L2 öğrencilerinin görsel sanatlar dersinde yapmış oldukları çalışmalar sonucunda tasarladıkları ürünlerle katıldıkları, önemli bir eğitim projesidir. Yarışmanın ödül töreni 13 haziran 2012 çarşamba (...)
 • Çizgi Roman Festivalimiz Basında

  Sainte Pulchérie Lisesi, İkinci Uluslararası Çizgi Roman Festivali "Istanbulles" kapsamında 22-27 mayıs 2012 tarihleri arasında birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bu faaliyetlerimiz basında yer aldı... Akşam - 22 mayıs 2012 - Günlük gazete Marie Claire (...)
 • "Nanoteknoloji" Çalışmalarımız Haber Türk’te

  2011-2012 öğretim yılında Sainte Pulchérie Lisesi, Avrupa çapında bir program olan Nanochannels’a katılan 20 pilot eğitim kurumundan biridir: bu proje kapsamında öğrenciler bu yeni teknoloji üzerine bir konferans-tartışma toplantısı düzenleyerek, (...)
 • "Moda Kulisleri" Sergisi Basında

  Fotoğraf sanatçıları Barış Aras ve Elif Çakırlar, Nisan 2012’de Sainte Pulchérie Lisesi sanat galerisi Od’A- Ouvroir d’Art salonunda "Moda Kulisleri" sergisini beğenilerinize sundular. Basın konuya ilgi gösterdi .Pazar Sabah - 04 04 2012 - Hafta sonu eki (...)
 • Hıncal Uluç Tiyatro Kulübümüzden Övgüyle Bahsediyor

  Fransızca Tiyatro Kulübümüz 23 mayıs 2012 çarşamba günü tüm lise öğrencilerinin önünde yıl sonu gösterisini gerçekleştirdi. Ünlü gazeteci Hıncal Uluç da salonda bizimle birlikte gösteriyi izleyenler arasındaydı. "Bir harika Lise ki", Sabah - 25 Mayıs 2012 Hıncal (...)
 • Bisiklet Projemiz Sunay Akın’ın "Hayat Deyince" Programında Anlatıldı

  Sainte Pulchérie Fransız Lisesi, çevre bilincini kazandırma, spor etkinliği gerçekleştirme, civardaki devlet okullarına önderlik etme ve bisiklet kültürünü yayma amacıyla bir bisiklet projesini hayata geçirmek için çalışmaktadır. Kadıköy Sahil Yolu’nda (...)
 • Moda Akşamımız Alem Dergisi’nde

  Frankofoni kutlamaları çerçevesinde lisemiz 29 Mart 2012 akşamı, moda temalı bir etkinlik düzenledi: Fransız stili şapkalar defilesi ve moda fotoğrafları sergisi. Aşağıda, 4 Nisan 2012 haftasının Alem Dergisi’nde yer alan yazıyı okuyabilirsiniz. Gecenin (...)
 • Moda Akşamımızda "Elle" Dergisi ile Birlikteyiz.

  Lisemiz, Frankofoni etkinlikleri çerçevesinde 29 Mart 2012 Perşembe akşamı Fransız şapkaları temalı bir moda akşamı düzenlemektedir. Sainte Pulchérie Lisesi bu gecenin organizasyonunda "Elle" dergisi ile işbirliği içinde çalışmaktadır. Derginin moda (...)
 • Yaşar Kemal Basında

  24 Şubat 2012 Cuma akşamı Sainte Pulchérie Lisesi ünlü yazar Yaşar Kemal’i ağırlama onurunu yaşadı. "Yaşar Kemal’in Romanlarında Başkaldırı" temalı makale yarışmasının ödülleri, Zülfü Livaneli, Asuman Kafaoğlu-Büke, Prof. Dr. Jale Parla, Prof. Dr. Nedret Öztokat (...)
 • Futbol Projesi "Doğan Haber" ’de

  !6- 22 Ekim tarihleri arasında, Sainte Pulchérie Lisesi, futbol temalı bir değişim programı çerçevesinde, Marsilya Honoré Daumier Lisesi öğrencilerinden 16 genci konuk etti. "Futbol Konukluğu" adını verdiğimiz bu proje bir hafta boyunca Fransız ve Türk (...)
 • Sabah Gazetesi SP’deki Konferansı İzledi

  Sabah, 12 Ekim 2011. Richard Ernst’in konferansı hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın
 • Gazete Milliyet Akademi

  Milliyet - 26 Ağustos 2011
 • SP Marie Claire Dergisinde

  Marie Claire - Aylık dergi - Ağustos 2011
 • SP Defilesi Vatan Gazetesi’nde

  Vatan - 16 Haziran 2011 - Günlük Vatan Gazetesi, 2 Haziran 2011’de okulumuzun genç tasarımcılarının gerçekleştirdiği sıradışı defilenin başarısını kutluyor. Defile hakkında daha fazla bilgi ve fotoğrafları görmek içinburaya (...)
 • 2. SP Dans Buluşması Marie Claire Dergisinde

  Marie Claire - Aylık dergi - Haziran 2011
 • Vakko Ödül Töreni Alem’de

  "ALEM" 18 Mayıs 2011... Ekteki dokümanı açabilirsini
 • TV - "Hayat deyince" Sunay Akın ile

  Hayat Diyince 38 Bölüm - Mayıs 2011
 • "Cycling for sisterhood..."

  Beyoğlu Newpaper - Aylık - Haziran 2011 SP Beyoğlu okulları bisiklet turu... Daha fazla bilgi alabilmek için buraya tıklayın
 • SP bisiklet etkinlikliği Haber Türk’te

  "Haber Türk" 15 Mayıs 2011... Ekteki dokümanı açabilirsiniz
 • Gençlerle el ele

  O2H - Nisan, Mayıs, Haziran - 2011 SP Beyoğlu okulları bisiklet turu... Daha fazla bilgi alabilmek için buraya tıklayın
 • Son sigarayı söndürelim...

  Pharmetic Sağlık - Aylık - Yaz 2011
 • "Sigara kullanımını önleme haftası" NTV ve Galatasaray kanallarında

  18 - 25 Şubat tarihleri arasında düzenlenmiş olan ’’sigara kullanımını önleme haftası’’ hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya veya buraya tıklayınız. Orada haftanın detaylı programı ile ilgili fotoğrafları (...)
 • Geçerken söndür... Haber Türk’te !

  "Haber Türk" 06 Mart 2011... Ekteki dokümanı açabilirsini
 • "Gençler Nâzım Hikmet’i yazdı"

 • Ludovic Debeurme Haber Türk’te

  "Haber Türk" 15 Nisan 2011... Ekteki dokümanı açabilirsiniz.
 • Kökleri yüzyıllara uzanan okullarımız

 • "Renk’li Devrim Sergisi" Sabah Gazetesinde

  Sabah - 26 Aralık 2010 - Günlük
 • Alem... SP’de Sanat !

  Alem - Ocak 2011 - Aylık dergi
 • Televizyon kanalları bizim sergilerimize ilgi gösteriyor !

  TRT Haber ve TV8’de 2010 Aralık ayında..
 • Aujourd’hui la Turquie

  Aujourd’hui La Turquie, Aylık, Ocak 2011
 • Nâzım Hikmet makale yarışması ödül töreni

  12 Nisan 2011’de Hürriyet Gazetesi Sanat sayfasında törenimizle ilgili şu haber metni yer aldı. "Şair Nâzım Hikmet’i anmak,anlamak ve anlatmak amacıyla, Sainte Pulcherie Fransız Lisesi’nin düzenlediği "Nâzım Hikmet Günümüz İnsanına ve Geleceğe Ne Söyler" (...)
 • Nâzım Hikmet makale yarışmamız övgüler alıyor

  Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Genel Sekreteri yazar, şair ve çevirmen Sayın Turgay Fişekçi, Aydınlık gazetesinin kültür-sanat sayfasında okulumuzun düzenlediği liseler arası Nâzım Hikmet konulu makale yazma yarışmasından övgü dolu sözlerle bahsetti. Kültür (...)
 • Cumhuriyet Gazetesi Haberi

  Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı genel sekreteri Sayın Turgay Fişekçi, Cumhuriyet gazetesindeki köşesinde,düzenlediğimiz yarışma ile ilgili olarak" Öğrencilerin makalelerini okudukça her birinin bakışlarının genişliğine, taşıdıkları insan ve yeryüzü (...)
 • "Mavi Sınıf" projesi TRT radyosunda !

  21. yüzyıl kriterlerini taşıyan, etkili, modern, yepyeni "Mavi Sınıf" projesi TRT radyosunda anlatıldı. Programa, Sainte Pulchérie Fransız Lisesi öğretmenlerinden Güler Kayhan, Aziz Alparslan ve öğrenciler (...)
 • Marmaris yolculuğumuz Alem Dergisinde

 • Can Ataklı Vatan Gazetesinde Lisemizi anlatıyor !

  Ekteki dokümanı açabilirsiniz
 • Okulumuz "Star" gazete’de

  31 Mayıs 2010 Pazartesi....
 • Video - SP Lisesi öğrencileri bir kere daha Televizyonda

  29 Mayıs Cumartesi Türk Max Kanalında saat 20.45’te Sunay Akın’la Hayat Deyince isimli programda Sainte Pulchérie öğrencileri Sunay Akın’ın Fransız sanatçıları üzerine sohbetini keyifle dinlediler.
 • Osman Ürper’in sergisi medyada

 • Video - Sainte Pulchérie Lisesi Televizyonda

  1 Nisan Perşembe günü CNN 5’te Vatan Şaşmaz’ın sunduğu "Bizbize" programında Sainte Pulchérie öğrencilerinin, çevreye karşı duyarlılıklarını anlattıkları çalışmaların yanısıra Fransa’yla değişim projelerinde sanat üzerine duygu ve düşünceleri de (...)
 • Frankofoni festivali mediada

  6 ve 8 Mart tarihlerinde Vatan gazetesinde yayınlanan makaleler... z
 • Fécamp etkinlikleri medyada

  Öğrencilerimiz ve tiyatro ’’Le Passage’’ ile kültür alışverişi kapsamında Fécamp’da geçirdikleri bir hafta, fransız basınının da dikkatini çekti. Konuyla ilgili yazılan makaleleri buradan okuyabilirsiniz. Sainte Pulchérie Lisesi’nin tiyatro atölyesinden on beş (...)
 • Sainte Pulchérie Lisesi ’’ Café & Croissant ’’ ın İnternet sayfasında görülebilir

  "Cafe & Croissant, hem Fransız hem Türk" Cengiz Aktar’ın bir fikrinden esinlenen ve Zerrin Baydar, Çağlar Şavkay ve Mesut Tufan tarafından geliştirilip tasarlanan bu belgesel sergi, Fransa ve Türkiye arasındaki uzun bir geçmişe dayalı olan (...)
 • Medyada : Meslek Tanıtım ve Kariyer Günleri ’09

 • Pontivy’de ! diyorlar ki !

  L2 sınıfı öğrencilerinin sanatçı Timurtaş Onan ile kültür alışverişi kapsamında Pontivy’de geçirdikleri bir hafta, fransız basınının da dikkatini çekti. Konuyla ilgili yazılan makaleleri buradan okuyabilirsiniz. Le Télégramme, 7 aralık 2009 Pazartesi Jeanne (...)
 • "Istanbul Blues" sergisi Medyada

  Sainte Pulchérie Lisesi yeni sergi salonu "Od’A-Ouvroir d’Art" ve açılış sergisi "Istanbul Blues", Cumhuriyet, Habertürk Gazeteleri gibi önemli ulusal gazeteler ve Onair dergisinde haber konusu oldular. Basın ve medyada da belirtildiği gibi bu yeni (...)
 • Sainte Pulchérie Lisesi Ulusal Basında...

  Sainte Pulchérie Lisesi eğitim-öğretimdeki başarılarının yanısıra, öğrencilerini sosyal ve kültürel aktivielerle de yetiştirerek, önemli etkinlikler gerçekleştirerek, ulusal ve yerel basında adından söz ettirmeye devam ediyor. Öğrencilerde çevre duyarlılığının (...)
 • SP’nin Çevre Duyarlılığı Projesi’ne Bir Tebrik, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sayın M. Ata Özer

  Lise 1.sınıf öğrencilerimiz fransızca ders programları çerçevesinde gördükleri çevre bilinci konusu ile ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığının onayı ile Caddebostan plajında atık toplama ve ağaç dikme kampanyasına katıldılar ve her sınıf 7’şer tane ağaç (...)
 • Basında SP öğrencileri: Öğrencilerimizin çevre duyarlılığı

  ÖĞRENCİLERİMİZİN ÇEVRE DUYARLILIĞI Lise 1.sınıf öğrencilerimiz fransızca ders programları çerçevesinde gördükleri çevre bilinci konusu ile ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığının onayı ile Caddebostan plajında atık toplama kampanyası gerçekleştirdiler. (...)
 • "Sizin çocuğunuz hangi okulda ?"

  Milli Eğitim Bakanlığı ve Okul İdareleri ile yapılan “Şiddeti Azaltma Eylem Planı” projesi çerçevesinde, okulların iç ve dış güvenliği, giriş-çıkışlardaki kontrolü, okul genelinde disiplin olayları” konuları sorgulanarak 2300 okulda yapılan anket ve çalışmalar (...)
 • Fransa ile Kültür alış verişi

  Fransa konsolosluğu : M. Peaucelle ile Fransa Büyükelçiliğinde Istanbulda öğrencilerimiz
 • Voley turnuvası - "Fotospor gazetesi"

  2.01.2007 Cuma il voleybol turnuvasında Fenerbahçe Kolejini 3-0 yenerek. İstanbul ilinde ilk 8 takım arasına kaldık. Bundan sonra 3 maç daha oynayıp ilk 4 takım arasına kalıp Türkiye finallerine katılmayı (...)
 • 1846 - 2006, 160. yıl !!!

  160 yillik ( 1846 - 2006 ) zengin bir tarihe sahip olan Sainte Pulcherie Lisesi, 160nci yilini kalabalik bir seyirci toplulugunun izledigi bir piyano ve saksofon konseriyle kutladi. 2006 - 160Nci yildonum. 1846 - 2006 ....... 160 yil olmus bile! (...)
 • Voley turnuvası

  12.01.2007 Cuma il voleybol turnuvasında Fenerbahçe Kolejini 3-0 yenerek. İstanbul ilinde ilk 8 takım arasına kaldık. Bundan sonra 3 maç daha oynayıp ilk 4 takım arasına kalıp Türkiye finallerine katılmayı (...)
 • Jeanne d’arc de Pontivy Lisesi gezi

  Dört yıldan beri okulumuz ile Fransada Jeanne d’Arc Lisesi arasında bir öğrenci değişim programı uygulanmaktadır. Bu yıl Ekim ayında öğrencilerimiz fransız arkadaşlarına bir haftalık ziyarette bulundular. Jeanne d’Arc Lisesi hakkında gazetenin aralık sayısında (...)
 • Öğrencilerimizle Bretagne gezisi

  İki kültürü gerçekten birleştiren bir köprü çünkü oraya gitmek isteyen öğrenci sayısı her yıl gittikçe artıyor.
 • İstanbul’un başarılı okulları

  Her yıl 1 milyonu aşkın öğrencinin daha iyi bir gelecek için yarıştığı ÖSS, yıldız liselerini yaratıyor. ÖSS başarısına göre Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu İstanbul’un başarılı liseleri listesi basına yansımıştır.
 • Çanakkale Zaferi Kutlamaları

  19 03 2003, Cumhuriyet
 • Gençlik Şenliğinde Ödül Töreni

 • Felsefe Şampiyonları

  Sainte Pulchérie lisesi - 21 04 2002 - Hurriyet - Dünya Felsefe olimpiyatlarında
 • Açıkalın, St. Pulchérie’de

 • İstanbul’un en başarılı liseleri

  2005 - İstanbul'un en başarılı liseleri : Sainte Pulchérie lisesi... Milliyet, Abbas Güçlü.
 • Manço’nun deprem kitabı

 • Voleybolda Fransız modeli "Fotospor gazetesi"

  12.01.2007 cuma il voleybol turnuvasında Fenerbahçe Kolejini 3-0 yenerek. İstanbul ilinde ilk 8 takım arasına kaldık. Bundan sonra 3 maç daha oynayıp ilk 4 takım arasına kalıp Türkiye finallerine katılmayı (...)

Aynı Bölümde

İletişim Araçları

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet